Ankh, Hunter i ODN
Towarzystwo spod sceny ma do Jelonka sentyment z wielu powodów. Ten muzyk – rocznik 1971 – od początku swojej kariery wykazuje ogromną aktywność i wszechstronność, sporo fanów czasem bardzo różnych gatunków muzycznych zna go więc i ceni od lat. Dobrze pamiętają go miłośnicy grupy Ankh, z którą zaczynał muzyczną przygodę na początku lat 90. Jego skrzypce były najbardziej chyba charakterystycznym elementem brzmienia tego kieleckiego zespołu, cenionego przez słuchaczy i krytyków za udany mariaż nienachalnego progresu z folkiem i klasyką. Sympatycy muzyki spod znaku Krainy Łagodności kojarzą z kolei Jelonka jako członka zespołu Orkiestra Dni Naszych. A młodzi metalowcy znają go z grupy Hunter, z którą gra już od jej drugiego albumu pt. „Medeis” (2003 r.) i znakomicie ubarwia jej występy na żywo – Jelonek jest bowiem na scenie prawdziwym wulkanem pozytywnej energii.
Pod własnym szyldem
Są też i tacy, którzy cenią tego artystę za dziesiątki występów w roli muzyka sesyjnego. Jelonek nagrywał m.in. z Closterkellerem, Firebirds, Perfectem, Mafią, Korą, Maciejem Maleńczukiem, a nawet z... Marylą Rodowicz. Jako absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach występował także z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Kieleckiej i kwintetem smyczkowym Collegium Musicum. Komponował i nagrywał muzykę do reklam, czołówek i filmu („Na jelenie” Renaty Borowczak). Najpełniej jednak i najbardziej efektownie wyraża się, gdy gra swoją własną muzykę, firmowaną własnym nazwiskiem. Pod szyldem „Jelonek” wyszły jak dotąd dwa wydawnictwa audio i jedno wideo: płyty długogrające „Jelonek” z 2007 i „Revenge” z 2011 roku, a także DVD z jego koncertu na Przystanku Woodstock (rok 2010).
Czego należy więc spodziewać się po koncercie Jelonka w Sali Gotyckiej? Dobrego show. Fajnej zabawy. Głośnej muzy dla fanów melodyjnego, przebojowego rocka i metalu.
Przed gwiazdą wieczoru wystąpi grupa A.P.A.M.A.U. Grają ostro i mogą się podobać. Warto dać im szansę.
Bilety: 40 zł, miejsca siedzące ( balkon) – 45 zł