Z miasta Ropuchy na RODos. Bądź dla nich dobrym sąsiadem

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocław się szczepi
  4. Koronawirus we Wrocławiu [SERWIS SPECJALNY]
  5. Aktualności
  6. ZUS wznawia wyjazdy do sanatoriów

Przyjdź na piknik i zgarnij nagrody

Zobacz najbliższe wydarzenie

Piknik „Wakacje z wroclaw.pl”

Do najbliższego wydarzenia zostało:

ZUS wznawia wyjazdy do sanatoriów

Data publikacji: Autor:

| aktualizacja: Edytuj w ACMS

ZUS znowu kieruje do sanatoriów na rehabilitację. Wyjazdy zostaną wznowione od 15 marca 2021 r. Osoby, które będą z nich korzystać muszą przedstawić negatywny test na COVID-19.

Reklama

Osobom,‌ ‌które‌ ‌zostały‌ ‌skierowane‌ ‌na‌ ‌rehabilitację‌ ‌leczniczą‌ ‌w‌ ‌systemie‌ ‌stacjonarnym,‌ ‌ZUS‌ ‌przekaże‌ zawiadomienie‌ ‌o‌ ‌skierowaniu‌ ‌‌wraz‌ ‌z‌ ‌ulotką‌.‌ Taką informację dostaną ‌również‌ ‌te‌ ‌osoby,‌ ‌które‌ ‌miały jechać do sanatorium ‌wcześniej,‌ ‌a‌le ‌ze‌ ‌względu‌ ‌na pandemię wyjazdy zostały odwołane.

–‌ ‌‌Gdy‌ ‌ktoś‌ ‌dostanie‌ ‌zawiadomienie‌ ‌o‌ ‌wyjeździe‌ ‌powinien‌ ‌przekazać‌ ‌swój‌ ‌numer‌ ‌telefonu‌ ‌do‌ ‌oddziału‌ ‌ZUS,‌ ‌który‌ ‌skierował‌ ‌na‌ ‌rehabilitację‌ ‌albo‌ ‌do‌ ‌ośrodka‌ ‌rehabilitacyjnego,‌ ‌do‌ ‌którego‌ ‌jest‌ ‌skierowanie‌ –‌ ‌wyjaśnia‌ ‌Iwona‌ ‌Kowalska-Matis‌, ‌regionalny‌ ‌rzecznik‌ ‌prasowy‌ ‌ZUS‌ ‌na‌ ‌Dolnym‌ ‌Śląsku.‌ ‌–‌ ‌‌Warunkiem‌ ‌rozpoczęcia‌ ‌rehabilitacji‌ ‌leczniczej‌ ‌w‌ ‌systemie‌ ‌stacjonarnym‌ ‌jest‌ ‌negatywny‌ ‌wynik‌ ‌testu‌ ‌diagnostycznego‌ ‌w‌ ‌kierunku‌ ‌SARS-CoV-2‌‌ ‌–‌ ‌podkreśla. ‌ ‌

‌O‌ ‌zleceniu‌ ‌wykonania‌ ‌badania‌ ‌poinformuje‌ ‌ośrodek‌ ‌rehabilitacyjny.‌ ‌Test‌ ‌jest‌ ‌bezpłatny‌ ‌i‌ ‌nie‌ ‌może‌ ‌być‌ ‌starszy‌ ‌niż‌ ‌4‌ ‌dni.‌ ‌ ‌

– ‌‌Aby‌ ‌test‌ ‌wykonać‌ ‌należy‌ ‌zgłosić‌ ‌się‌ ‌do‌ ‌punktu‌ ‌pobrań,‌ ‌do‌ ‌którego‌ ‌skieruje‌ ‌nas‌ ‌sanatorium‌ ‌i‌ ‌poczekać‌ ‌z‌ ‌wyjazdem‌ ‌na‌ ‌informację‌ ‌czy‌ ‌test‌ ‌jest‌ ‌negatywny‌‌ ‌–‌ ‌dodaje‌ ‌Kowalska-Matis.‌ ‌ ‌‌

Na‌ ‌badanie‌ ‌należy‌ ‌zabrać‌ ‌dokument‌ ‌tożsamości‌ ‌ze‌ ‌zdjęciem‌ ‌oraz‌ ‌zawiadomienie‌ ‌o‌ ‌skierowaniu‌ ‌na‌ ‌rehabilitację‌ ‌leczniczą.‌ ‌Przy czym,‌ ‌nie‌ ‌należy‌ ‌planować‌ ‌wyjazdu‌ ‌zanim‌ ‌ośrodek‌ ‌nie‌ ‌poinformuje‌ ‌o‌ ‌negatywnym‌ ‌wyniku‌ ‌testu.‌ ‌

Osoby,‌ ‌które‌ ‌przebywają‌ ‌na‌ ‌kwarantannie‌ ‌albo‌ ‌w‌ ‌izolacji‌ ‌muszą‌ ‌pozostać‌ ‌w‌ ‌domu.‌ ‌Ci,‌ ‌którzy‌ ‌nie‌ ‌mogą‌ ‌jechać‌ ‌na‌ ‌rehabilitację‌ ‌powinni‌ ‌poinformować‌ ‌o‌ ‌tym‌ ‌ZUS.‌ ‌

Czytaj też: Bezpłatne porady ekspertów ZUS

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama