WROCŁAW Ropuchy na RODos. Bądź dla nich dobrym sąsiadem

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wiadomości z regionu
  4. Odbudowa Kolei Gór Izerskich: pociągi z Polski do Czech

Przyjdź na piknik i zgarnij nagrody

Zobacz najbliższe wydarzenie

Piknik „Wakacje z wroclaw.pl”

Do najbliższego wydarzenia zostało:

Po 80 latach jest plan odtworzenia połączenia kolejowego Mirsk - Jindřichovice w Czechach

Data publikacji: Autor:

Edytuj w ACMS

Połączenie kolejowe Mirsk – Jindřichovic w Czechach zostanie odtworzone? Taki plan mają władze samorządowe Dolnego Śląska i czeskiego Kraju Libereckiego. Entuzjaści dolnośląskich kolei i władze Mirska zacierają ręce z zadowolenia.

Reklama

O planach odbudowy linii kolejowej między Mirskiem a czeskimi Jindřichovicami pod Smrkem informują władze Mirska. Pierwszym oficjalnym krokiem ku odtworzeniu połączeń będzie memorandum o współpracy przy inwestycji.

Dokument planują podpisać w marcu przedstawiciele władz samorządowych województwa dolnośląskiego i – po stronie czeskiej – Kraju Libereckiego.

Historyczna linia kolejowa

Połączenie zostałoby odtworzone po prawie 80 latach przerwy.

Pierwotna linia między Mirskiem a Jindřichovicami miała dziesięć kilometrów długości, z czego tylko 2,4 km po stronie czeskiej. Eksploatacja linii rozpoczęła się w 1904 roku, a pociągi przestały przekraczać granicę w 1945 roku. Po stronie polskiej działalność krajowa ostatecznie zakończyła się w 1996 roku.
Kurier Kolejowy, serwis internetowy

Entuzjaści odbudowy Kolei Gór Izerskich wiadomość o planowanym porozumieniu przyjmują z optymizmem, chociaż umiarkowanym.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama