Reklama
Redakcja www.wroclaw.pl,
Edytuj w ACMSPyszny żurek, faszerowane jajka – koniecznie od biegających na dworze kur, ćwikła i biała kiełbasa. Gdzie to wszystko kupić? I jak wykorzystać do ostatniego okruszka? Świąteczny stół obfitości przygotować można z produktów zebranych w jednym miejscu. Na Bazarze Komandor sprzedają, ale też zbierają by nie zmarnować.
Otworzy się w nowej karcieStatut Agencji Aglomeracji Wrocławskiej S.A.
Nowa Strategia Wrocławia nie może obejść się bez zapisu, który stanowi, że kultura jest jednym z filarów rozwoju miasta. Kultura w mieście wymaga odpowiedniego finansowania, które nie może zejść poniżej określonego pułapu, pozwalającego na dobre i godne jej propagowanie. Świat kultury powinien pozostać bytem autonomicznym, w którym artyści mają pełną swobodę swoich wypowiedzi, trzymającym się jak najdalej od bieżącej polityki, bo tylko taki może z powodzeniem budować przestrzenie dla twórczości i zapraszać do nich wszystkich mieszkańców. Spełnienie, między innymi, tych warunków daje szansę na to, że w miejskiej kulturze w następnych kilkunastu latach „zdarzą się rzeczy wspaniałe”.
Za nami już trzecie "Laboratorium Obywatelskie". Mieszkańcy Brochowa pracowali na mankietach, które zostały przygotowane przez uczniów IVc ze SP nr 80.Zobacz co chcieli zmienić na swoim osiedlu.
Na spotkaniu w ramach „Laboratoriów Obywatelskich” mieszkańcy Szczepina na makiecie umieszczali problemy i pomysły. Wskazywali miejsca między innymi, gdzie są np. za wysokie krawężniki, krzywe chodniki, czy takie, z których można by zrobić wybiegi dla psów. Szczególnie dużo aktywności pojawiło się w okolicach ulic Poznańskiej i Zachodniej.
Trzecie spotkanie w ramach „Laboratoriów Obywatelskich” na Oporowie już za nami. Mieszkańcy dyskutowali o najbardziej nurtujących ich problemach m.in. kwestii parkowania, czy zagospodarowanie terenu kąpieliska Oporów.
W piątkowy wieczór odbyły się trzecie „Laboratoria Obywatelskie” na Wielkiej Wyspie. Udział wzięło w nich ponad 50 osób. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 45 przy ul. Krajewskiego przygotowały 3 makiety Wyspy Opatowickiej, zajezdni Dąbie, środka Sępolna.
W Sali Sesyjnej Rady Miejskiej we wtorek odbyło się podsumowanie pilotażowego projektu Laboratoriów Obywatelskich w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Warsztaty odbyły się na pięciu osiedlach w oparciu o metodę Planning for Real. Na spotkanie z Anglii przyjechała jej twórczyni – Margaret Wilkinson.
Trwa wymiana opraw oświetleniowych LED na energooszczędne w placówkach oświatowych we Wrocławiu.
1 października przy trzech kolejnych wrocławskich szkołach podstawowych ruszy program „Szkolna ulica”. Wzorem poprzedniego roku, fragmenty ulic przed wybranymi placówkami na pół godziny przed pierwszą lekcją będą wyłączone z ruchu samochodowego.
We Wrocławiu mamy pięć stacji monitorujących powietrze obsługiwanych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska (PMŚ). Dane z tych stacji można śledzić na bieżąco na stronie internetowej. Problemem może okazać się interpretacja danych.
W tym roku mija 10 lat działalności Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA. W tym czasie udało się jej pozyskać ponad 200 firm, które na terenie aglomeracji wrocławskiej zatrudniają około 85 000 osób. O najważniejszych wydarzeniach dekady i planach na przyszłość rozmawiano podczas specjalnej konferencji w Business Garden Wrocław. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawicieli spółki, władz miasta, inwestorów i ministerstwa rozwoju.
Otworzy się w nowej karcieInformacje dotyczące zasad udzielania dotacji można uzyskać w Wydziale Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Wrocławia.
Ogłoszono zwycięzców pierwszej polskiej edycji konkursu dla młodego biznesu Chivas Regal The Venture. Wśród laureatów jest firma Emerald z Wrocławia.
Otworzy się w nowej karcieChcemy zapytać mieszkańców, czy m.in. ze względu na ochronę środowiska warto wprowadzić na terenie Wrocławia ekostrefę. Taką możliwość da przygotowywana przez resort środowiska ustawa. Ograniczałaby ona ruch aut w centrum z najmniej ekologicznymi silnikami.
W niedzielę, 17 maja, w parku Staromiejskim odbył się piknik informacyjny, na którym mieszkańcy mogli podzielić się pomysłami i swoją wizją miasta na kolejnych 15 lat. W godzinach od 12 do 18, dziesiątki wrocławian starało się odpowiedzieć na to co chcieliby aby zmieniło się w ich mieście. Prawie 200 samoprzylepnych karteczek z pomysłami zawisło na specjalnej tablicy w centrum parku.
Etap III odbudowy wagonu tramwajowego typu Maximum z 1901r. na podstawie dokumentacji archiwalnej (dostępnej dokumentacji technicznej oraz zdjęciowej) zgodnie z programem prac konserwatorskich. Inwestycja zakończona w 2019 roku. Koszt inwestycji to 1 552 690 zł.
Reklama