Wroclavię otwarto w październiku 2017 r. To było duże wydarzenie, bo w nowej galerii handlowej znalazło się 181 sklepów, 7,5 tys. mkw. biur, 20 sal kinowych, 2200 miejsc parkingowych i dworzec PKS. Wroclavię, za 1 mld zł, wybudowała francuska spółka inwestycyjno-deweloperska Unibail-Rodamco.
Po 7 latach działalności Wroclavii okazało się, że ze względu na dużą liczbę klientów i odwiedzających konieczny jest remont. Już wkrótce dwa wejścia do Wroclavii zmienią swój wygląd.
Po remoncie odwiedzający centrum będą mogli korzystać z większych i wygodniejszych drzwi obrotowych. W trakcie trwania prac oba wejścia do budynku będą czynne - ruch odbywać się będzie odpowiednio oznaczonymi obejściamiJan Jasiński, rzecznik prasowy Wroclavii.
Wroclavia: trwają prace remontowe w galerii handlowej
Jan Jasiński wyjaśnia, że prace zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy dotyczy wejścia od strony dębu przy skrzyżowaniu ulic Suchej i Borowskiej. Remont rozpoczął się tu 22 kwietnia i potrwa do 30 maja tego roku. W miejscu istniejących drzwi obrotowych pojawią się większe.
Wroclavia w trakcie zmian
Z kolei między 1 czerwca a 30 września zaplanowano drugi etap prac – przebudowę wejścia od ulicy Suchej, naprzeciwko dworca PKP. - Zamiast pojedynczych, zamontowane zostaną tu podwójne drzwi obrotowe – dodaje Jan Jasiński.
Ilu klientów ma Wroclavia?
Rzecznik Wroclavii dodaje, że celem obecnej inwestycji jest poprawa komfortu osób odwiedzających centrum.
Według szacunków inwestora Wroclavia miał mieć 13 mln klientów rocznie. Te dana już od jakiegoś czasu są nieaktualne. Liczba klientów stale rośnie i w 2023 roku osiągnęła aż 17,5 mln. To o 1,5 mln więcej niż w roku 2022 i 1,3 mln w odniesieniu do roku 2019 – ostatniego przed pandemią.
Czy 28 kwietnia to niedziela handlowa? Sprawdź, czy zrobisz zakupy
Planujesz zakupy w niedzielę? Sprawdź, kiedy będzie najbliższa możliwość, by w niedzielę zrobić zakupy w sklepach i galeriach handlowych. Sprawdź harmonogram niedziel handlowych w 2024 roku. Kalendarz niedziel handlowych na 2024 rok.